Merlin

Merlin enese valmistaud muinasrõivastes

….liitus Tarbatu klubiga aastal 2009. Vaikselt õppis teiste naiste õpetuste järgi kõlavöösid kuduma, nõeltehnikas “kuulikindlaid” kudumeid valmistama ning enesele rõivaid õmblema. Tasahilju tekkis ka huvi metallehistöö vastu. Võib julgelt öelda, et Tarbatu on üks põhjus miks on Merlinist saanud ajaloohuviline käsitööline, kes õpib ise ja õpetab heal meelel oma teadmisi ka teistele huvilistele.
Merlin on Tartu Ülikoolis põgusalt studeerinud ajalugu, arheoloogiat, kirjandust ja folklooristikat. Töötanud nii administraatori, muuseumi päälikuna Setomaal, pidanud raamatukoostaja ja tegevtoimetaja ametit kui olnud fotograaf. Hetkel leiate te tema Tartust kus peab pisikest metallehistöö stuudiot ja valukoda. Igapäevaselt valmistab nii muinasehete koopiaid kui tänapäevaseid ehteid, kõlatab ning tegeleb muu tekstiilitööga ning õpetab huvilistele nii tekstiilitöid kui metallikunsti.
Metallehistööga saate tutvuda siin: http://etnoehe.com/
Tekstiilitöödega siin: http://etnotekstiil.wordpress.com/
Kontakt: kirjuta: merlin.l6iv@gmail.com helista: 53418765
…..joined club Tarbatu in year 2009. Others teaching her tablet weaving, to make „bulletproof“ items using nalbinding and also to sew her own viking age clothing. She has also developed interest toward metalwork. It is safe to say that Tarbatu is the reason why Merlin became craftsman interested in history, who studies herself and also shares her knowledge happily to others that are interested.
Merlin has studied little bit in University of Tartu history, archeology, literature and folklore. She has worked as an administrator, chief of museum in Setomaa, has been involved with assembling and managing editor of books. At the moment you can find her in Tartu, where she has her own little metalwork studio and foundry. She makes copies of viking age findings locally and worldwide. She also does modern jewelry, metal works with textile, tabletweaving and nalbinding and is happy to teach those that are interested.

you can look her metalwork here: http://etnoehe.com/
textile here: http://etnotekstiil.wordpress.com/

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s